دلایل گرم کردن کولر گازی

دلایل گرم کردن کولر گازی

دلایل گرم کردن کولر گازی:

همانطور که در مقالات پیشین اشاره نمودیم، ابتدا جهت جلوگیری از هرگونه خرابی یا ازکار افتادگی دستگاه می بایست مجموعه اقداماتی را انجام دهیم که در قالب سرویس های دوره ای مطرح شده است. در مجموع در این مقاله به بررسی علل و دلایل گرم کردن کولر گازی به اختصار می پردازیم. (اجاره کولر گازی)

وقتی شما کولر گازی را روشن می کنید یا اصلا باد خنکی خروجی ندارد و یا آن خنکی سابق به شما ارائه نمی شود در این حالت موارد ذیل مطرح می باشد.

اجاره بخاری در مجالس اریا

اجاره کولر در مجالس اریا

سرویس نکردن به موقع کولر گازی:

دلایل گرم کردن کولر گازی

یکی از کار هایی که باید بعد از خرید کولر گازی و اسپلیت ها و یا هر وسیله مصرفی که خریداری می کنید، باید انجام شود این است که به صورت متوالی و منظم هر دوره کولر گازی سرویس و موارد نگهداری آن انجام شود.

اگر کولر گازی به موقع سرویس شود موجب می شود که مشکلاتی همچون خاموش شدن کمپرسور آن، از کار افتادن کل سیستم کولر ایجاد نشود و در نتیجه از پرداخت هزینه های زیاد و خسارت های ناشی از آن جلوگیری می کند.

اجاره بخاری در مجلس اریا

اجاره کولر در مجالس اریا

معمولا سرویس های تخصصی برای هر کولر گازی در سال یک بار می باشد و شما می بایست این موضوع را به طور جدی در نظر داشته باشید. سرویس های  سالیانه به موضوع بررسی عیب ها می پردازد و به جهت جلوگیری از مشکلات آینده حائز اهمیت می باشند.

گرفتگی و کثیف بودن فیلتر هوای کولر یا همان فیلتر پنل داخلی:

گرفتگی و کثیف بودن فیلتر هوای کولر یا همان فیلتر پنل داخلی

یکی دیگر از دلیلی که باعث گرم شدن باد کولر گازی می شود، آلودگی ها و گرد و غباری است که منجر به گرفتگی فیلتر هوا می شود.  این آلودگی ها و کثیفی های فیلترهای کولر گازی، باعث کند شدن  شدت جریان هوا می شود.

نتیجه این گرفتگی فیلتر باعث می شود که برفک در کویل های خنک کننده جریان هوا  ایجاد شود و این برفک ها، موجب مسدود شدن مسیر عبور هوا می گردند.

اجاره بخاری در مجلس اریا

اجاره کولر در مجالس اریا

زمانی که مسیر جریان باد مسدود باشد و سیال نتواند به راحتی در مسیر کویل های خنک کننده حرکت کند نتیجه آن منجر به کم شدن باد خروجی کولر گازی و گرم شدن آن می گردد.

بررسی این موضوع می توان توسط خود شما انجام گیرد. لذا در بررسی از فیلتر اگر کثیفی و گرفتگی مشاهده نمودید می توانید با شتستن و تمیز و برطرف کردن آلودگی ها مبادرت به سرویس فیلتر نمایید.

خرابی و یا کثیف بودن کندانسور:

خرابی و یا کثیف بودن کندانسور

وظیفه انتقال گرمای مبرد درون لوله ها به هوای محیط بیرونی را کندانسور که بخشی از سیستم کولر گازی است به عهده دارد و که نتیجه این عمل خنک شدن مبرد درون لوله ها می باشد.

اگر کندانسور دچار ایراد باشد، متخصصین ابتدا عیب یابی و سپس اقدام به تعمیر کندانسور و یا تعویض آن می کنند.در خیلی از موارد دلیل خنک نکردن اسپیلت میتواند تجمع گرد و خاک و آلودگی و کثیف بودن کویل های کندانسور باشد.

اگر مشکل این قسمت باشد تنها با تمیز کردن کندانسور می تواند مشکل باد گرم کولر گازی شما بر طرف گردد.

حال اگر موضوع آلودگی کوندانسور نباشد و خرابی بوجود آمده باشد در این صورت انتقال حرارت از مبرد به هوا به درستی انجام نمی شود، و دلیل گرم کردن کولر گازی می باشد.

نشت گاز کولر گازی:

گاز کولر گازی یا  مبرد تاثیر بسیار مهمی در عملکرد کولر دارد. اکثر موارد پیش آمده برای گرم شدن هوای کولر گازی همین نشتی و کم شدن گاز کولر می باشد. نشتی گاز و یا کمبود گاز کولر گازی سریعا تاثیر خود را در گرم کردن خنکی باد کولر نشان می دهد.

در صورتی که موضوع فقط کاهش گاز کولر باشد و نشتی وجود نداشته یا برطرف شده باشد مشکل کمبود مبرد از طریق شارژ گاز کولر قابل رفع شدن است.

خرابی ترموستات کولر گازی:

مواقعی که هوا خیلی گرم است و شما میخواهید دمای کولر را پایین بیاورید  متوجه می شودید که دما کاهش پیدا نکرده است و در این حالت ترموستات دچار خرابی شده و نمیتواند دمای اتاق را تشخیص دهد که دمای مورد نظر شما را تغییر دهد.

انسداد مسیر لوله های کولر گازی:

مواقعی که در اثر سوراخ شدن لوله ها و یا شکستن آن ها ذرات ساختمانی و خاک وارد لوله شوند آن را مسدود می کنند و عدم ورود و تامین هوا باعث می شود باد خروجی از کولر کیفیت لازم را نداشته باشد.

انسداد مسیر لوله های کولر گازی

سرما آفرین

سرما آفرین مجری تهویه مطبوع مراسمات مختلف شما از جمله : سمینارها،کنفرانس ها ،همایش ها ،نمایشگاه ها،و تمامی مراسم ها و  جشن های شما در محیط های باز و بسته می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاهی و تجهیزات مراسم از سرمافرین برخورداری از تجربه چندین ساله کارشناسان خبره و دلسوز ماست که در همه مراحل اعم از انتخاب، ارسال و نصب تجهیزات در کنار شما بوده و برای هرچه بهتر شدن مراسم و نمایشگاه شما را کمک و همراهی می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر با کار شناسان ما در سرما آفرین تماس حاصل فرمایید.

اجاره کولر

اجاره میز ال ای دی

اجاره کولر گازی

× تکمیل سفارش در واتس آپ