دلایل تقطیر آب کولر گازی

دلایل تقطیر آب کولر گازی

دلایل تقطیر آب کولر گازی:

آبریزی و تقطیر آب کولر گازی از رایج ‌ترین مشکلاتی هستند که برای انواع کولر گازی (اجاره کولر گازی) رخ می دهند. این مشکل حتی مشاهده شده که گاهی به دیوارها آسیب رسانده است.اگر احیانا با آب ریزی کولر گازی مواجه شدید، به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید و مبادرت به تعمیر آن توسط متخصصین نمایید.

یک مثال برایتان می زنیم ؛ یک  لیوان آب سرد رو در نظر بگیرید. وقتی که این لیوان  آب سرد در محیط قرار داده  می شود  بعد از مدتی روی اون قطره های آب ایجاد می گردد. بین مولکولهای هوا مقداری رطوبت وجود دارد و بر اثر برخورد این رطوبت به لیوان آب سرد، رطوبت موجود در هوا گرمای خودش را از دست داده و روی لیوان قطرات آب تشکیل می گردد.

حال پس از این مثال به کولر گازی توجه کنید در مورد کولر گازی وقتی که هوای داخل اتاق به این لوله‌های سرد برخورد می کند، باعث می شود رطوبت هوا به مایع تبدیل شده و در نتیجه آب تولید شود. حال باید این آب از درون کولر گازی خارج گردد.

آب جمع شده در قسمت ناودانی  دستگاه به وسیله یک لوله تخلیه، از قسمت اسپیلت به بیرون هدایت می گردد.  با توجه به این توضیحات اگر بنا به دلایلی که در ادامه اشاره خواهیم کرد، این عملیات مختل گردد، با تقطیر مواجه خواهیم شد.

از جمله عواملی که موجب تقطیر آب کولر گازی میتواند باشد موارد زیر مورد بررسی قرار داده می شود.

بسته شدن خروجی ناودانی کولر (سینی تخلیه آب) :

بسته شدن خروجی ناودانی کولر

همانطور که گفتیم آبی که از سرد شدن رطوبت هوا در کولر گازی به وجود می آید، از طریق قطعه ای به نام ناودانی به سمت لوله های خروجی هدایت می شود. اولین و بارز ترین علت برای چکه کردن آب از پنل کولر گازی، بسته شدن خروجی ناودانی می باشد.

زمانی که هوا به داخل پنل مکش می شود ممکن است حاوی گرد و خاک و پرز باشد که همین ذرات معلق با رطوبت روی ناودانی ترکیب می شود و باعث آلودگی و مسدود شدن مسیر خروجی می شود و در نتیجه آب پشت این سد جمع شده و روی پنل سرزیر می شود.

برای رفع این موضوع دو روش بر سر راه ماست، که البته انجام این کار به تخصص و مهارت اولیه نیاز دارد، در صورتی که تخصص لازم را ندارید از خدمات تعمیر کولر گازی استفاده کنید.

اجاره بخاری در مجلس اریا

اجاره کولر در مجالس اریا

در روش اول؛ خارهای زیر پنل کولر را باز کنید و کولر را با زاویه ۷۰ درجه بلند کرده و. شی ای را به عنوان اهرم زیر پنل بگذارید تا پنل با همان زاویه از دیوار فاصله بگیرد. اگر زیاد از حد پنل را بلند کنید باعث شکستن آن خواهید شد. لوله تخلیه و ناودان را تخلیه کنید و کولر را به جای خود برگردانید.

در روش دوم؛ قاب جلویی کولر را به آرامی باز کرده و لوله تخلیه کولر گازی را بررسی و اقدام به تخلیه آب می کنیم.

کثیفی و مسدود شدن فیلترهای کولر گازی:

کثیفی و مسدود شدن فیلترهای کولر گازی

 در صورتی که به دلیل خرابی فیلترهای کولرگازی و یا مسدود شدن آن ها هوا در آن به خوبی جریان پیدا نکند. این فرایند موجب یخ‌ زدگی کولر گازی می شود و در نهایت بعد از خاموش شدن کولر گازی. یخ آب می‌شود و شروع به حرکت می‌کند و به‌صورت چکه چکه بیرون می‌ریزد.

شکستگی پمپ:

پمپ کولر گازی در قسمت زیر سیم پیچ خنک کننده قرار دارد. عملکرد آن به گونه ای است که آب را به طور کامل تخلیه کند.اگر به دلایل مختلف پمپ خراب شده و یا شکسته باشد، باعث ریزش آب از اسپیلت می شود.

جاگذاری نادرست لوله درین کولر گازی:

لوله درین کولر گازی در واقع همان لوله ی تخلیه آب در اسپلیت است.

گاها مشاهده شده که لوله درین در سطل قرار داده شده که این سطل بعد از مدتی پر می شود و شروع به بالا آمدن می کند و باعث آبریزش آب کولر شود.

گاهی اوقات لوله درین دچار تا خوردگی و یا گرفتگی می شود و باعث بالا آمدن آب از لوله خروجی و یا کند شدن خروج آب از این لوله می گردد و در نتیجه آب در لوله جمع شده و وارد پنل داخلی می شود.

در مواردی هم مشاهده شده که شیب مناسب لوله درین رعایت نشده و موجب برگشتن آب به داخل پنل می گردد.

کم شدن گاز مبرد کولر گازی:

کم شدن و نشتی گاز کولر باعث یخ‌ زدگی کولر گازی در قسمتهایی نظیر پنل و لوله های فین پنل می شود. پس از خاموش شدن کولر گازی، این یخ زدگی کولر ها به آب تبدیل شده و به داخل ناودانی می ‌ریزند.

یخ زدن سیم ‌پیچ‌ها:

زمانی که سیم‌ پیچ‌ های اواپراتور به دلایلی که بعدا اشاره خواهیم کرد، یخ بزنند، کل سیستم از کار می‌افتد. و سپس ذوب شدن یخ این سیم‌ پیچ‌ ها باعث نشتی آب خواهد شد.

عایق نبودن لوله های کولرگازی:

اگر لوله های یونیت داخلی کولر عایق نباشند، بدلیل خنک بودن آن و جذب رطوبت محیط می تواند یکی از دلایل آبریزی کولر گازی و چکه کردن آب از پنل اسپیلت باشد.

سرما آفرین

سرما آفرین مجری تهویه مطبوع مراسمات مختلف شما از جمله : سمینارها،کنفرانس ها ،همایش ها ،نمایشگاه ها،و تمامی مراسم ها و  جشن های شما در محیط های باز و بسته می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاهی و تجهیزات مراسم از سرمافرین برخورداری از تجربه چندین ساله کارشناسان خبره و دلسوز ماست که در همه مراحل اعم از انتخاب، ارسال و نصب تجهیزات در کنار شما بوده و برای هرچه بهتر شدن مراسم و نمایشگاه شما را کمک و همراهی می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر با کار شناسان ما در سرما آفرین تماس حاصل فرمایید.

اجاره کولر

اجاره میز ال ای دی

اجاره کولر گازی

× تکمیل سفارش در واتس آپ